Людина — єдина істота, яка знає, що вона є. (Ясперс)

Людина з самого початку діяльна, і всі її специфічні властивості формуються в ході розвитку предметної діяльності, а отже історично. Самі потреби людей сформовані історично і при визначальному впливі праці. Людина, виштовхана з суспільства в природу (окремо від інших людей, від знарядь, знань і навичок), виявляється ні до чого не здатною твариною, бо специфічно людський спосіб життєдіяльності – праця – уже за походженням є колективною, спільною діяльністю [9; 256].

Людське суспільство – багате різноманітністю індивідуальних людських істот, живих і активних діючих елементів історичного процесу. Як не велика сила суспільного, що розвивається, саме людина, справді жива людина – ось, хто творить все те, чим володіє, і те все, за що бореться. Історія не є якась особлива особа, яка користується людиною як засобом для досягнення своєї мети. Історія не що інше, як діяльність людини, яка переслідує свою мету. Суть людини як суб’єкта всіх видів діяльності проявляється завдяки взаємодії з іншими суб’єктами, а також з власним середовищем проживання – суспільством.

Життєве призначення людини — бути особистістю.

Справді достотне людське співбуття має бути зорганізоване згідно з принципом солідарної особистості.

У соціальному бутті людина формується, і набуває змісту проблема її свободи, автономії, відносної незалежності від суспільства.

Поняття вихідних цінностей людського буття позначає не стани чи властивості речей самих по собі, а їх якісні прояви щодо людини.

 
буття.людини.у.суспільстві/висновки.txt · В останнє змінено: 07.01.2011 12:32 (зовнішнє редагування)
 
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki

(c) Українська філософія. Використання матеріалів дозволяється лише з посиланням на ресурс. Створення Majesty.