Юркевич належав до представників Київської релігійно-філософської школи і був одним з тих, хто започаткував розробку філософії української національної ідеї як самостійного 'складника сукупного здобутку філософської думки в Україні.

Значення філософування Юркевича в тому, що він надихнув своїх учнів і послідовників на осмислення світоглядного підмурівку вітчизняного буття. Філософія справила значний вплив на В. Соловйова, С. Трубецького, С. Булгакова, М. Бердяева, М. Лосського, В. Зеньковського, Флоренського.

Вивчення творчості П. Д. Юркевича має велике значення для нас у плані відродження духовності, моральності, національної культури, переосмислення ролі людини у макросвіті.

В намаганнях осмислення історії духовної культури українського народу виникає нагальна потреба виявити весь той цінний здобуток, який придбав український народ і протягом століть свого існування. Постає необхідність визначити належне місце Юркевича у цьому процесі філософської думки в Україні.

Спрямування філософських, шукань П. Д. Юркевича цілком співзвучне традиціям українського філософського мислення. Етична спадщина П. Д. Юркевича для нас важлива своєю національною своєрідністю. «Резонуюча» здатність філософських думок видатного попередника особливо важлива як етичний камертон у сучасних процесах національного самовизначення та культурного відродження.

На сьогодні видання найважливіших з рукописів Юркевича не лише стало б даниною пам'яті цього видатного філософа, але й було б корисним для розвитку науки сьогодні.

 
філософські.погляди.п.д.юркевича/висновки.txt · В останнє змінено: 26.12.2010 22:13 (зовнішнє редагування)
 
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki

(c) Українська філософія. Використання матеріалів дозволяється лише з посиланням на ресурс. Створення Majesty.