Коли ми думаємо про XXI ст., то уявляємо собі значний розвиток науки і техніки: космічні польоти, біотехнологія, роботи. Але наше майбутнє – дещо складніше, ніж новий, високий рівень розвитку технологій.

Кара і страждання котрі несе СНІД, обумовлені нашим незнанням людського тіла, його безцінної імунної системи. Сьогодні, коли все більше дізнаємося від чого залежить наше здоров'я, ми наблизилися до розгадки людської клітини і навіть самого коду ДНК. “Скоро ми зможемо боротися з вірусами і бактеріями ще до того, як зможемо їх ідентифікувати. ” [6, ст. 356].

Значний вплив на майбутнє людства мають глобальні проблеми, розв'язання яких вимагає складних і невідкладних зусиль усіх держав і народів. Поряд із відверненням ядерної війни, до глобальних проблем належать охорона навколишнього середовища, енергетична, сировинна, продовольча та демографічна проблеми, ліквідація небезпечних хвороб, статус людини у сучасному світі та інші. Від того, яким чином будуть розв'язуватись ці проблеми, залежить доля багатьох народів і держав, майбутнє планети.

Міркуючи про перспективи розвитку людської цивилізації, слід не лише розвивати існуюче, а й ламати старі догми і стереотипи. Якщо не буде нового у сучасному, якщо не вирішимо сьогоднішніх глобальних проблем, то не буде і ніякого розвитку людства.

Наближається третє тисячоліття, вся наша діяльність, котра в кінцевому результаті визначить наш вибір, дасть і відповідь на питання: що означає бути людиною?

Відомий французький філософ П. Тейлер де Шарден стверджує:

“Двері у надцивилізацію відчигіяться не для кількох привілейованих осіб, не для одного обраного народу. Вони відчиняться лише під напором усіх разом і в тому напрямі, в якому всі разом можуть з'єднатись і завершити себе у духовному оновленні Землі”. Тож почнемо духовне оновлення з самих себе. [2, ст. 202].

 
суспільний.прогрес.і.соціальне.прогнозування/на.порозі.у.нове.тисячоліття.txt · В останнє змінено: 09.01.2011 18:27 (зовнішнє редагування)
 
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki

(c) Українська філософія. Використання матеріалів дозволяється лише з посиланням на ресурс. Створення Majesty.